Vi gratulerar årets klubbmästare 2018

Klubbmästare 2018
Lättklass senior – Camilla Nilsson – Nattfaraadis från  Granmyra
Lättklass Ungdom – Alexandra Karlsson – Huginn från Gibraltar
Lättklass Junior – Emma Toftered – Glimra från Färingsö
Bästa Tölthäst – Alfur från Granmyra – Camilla A Rolfsdotter
Fyrgångskombination senior – Camilla A Rolfsdotter – Alfur från Granmyra
Fyrgångskombination ungdom – Tove Johansdotter – Tigur från Smedsby
Femgångskombination senior – Felicia Ferm Fälting – Feykir från Dirhuvud

2017-års klubbmästare

km

Vi gratulerar årets alla klubbmästare:

Lätt Klasskombination

Junior  Kristina Frankenberg – Elva från Gibraltar

Ungdom  Lisa Järmark – Hrafn frá Vestra-Geldingaholti

Senior  Jenny Nilsson Muskos – Valiant från Ödegården

 

Femgångskombination

Senior  Felicia Ferm Fälting – Feykir från Dirhuvud

 

Fyrgångskombination

Ungdom  Lovisa Nilsson –  Piltur från Ingelstad

Senior  Mats Andersson – Álfadis från Granmyra

 

Bästa Tölt Häst

Álfadis från Granmyra

2016 års klubbmästare

Stort grattis säger vi till 2016 års Klubbmästare

Lättklass Fyrgångsmästare

Junior Soley Stockberg-Sigurdis från Granmyra
Ungdom Lisa Järmark-Hrafn frá Vestra-Geldingaholti
Senior Susanna Forsberg-Steinur från Hunnamåla, Jenny Nilsson Muskos-Valiant från Ödegården och Lena Andersson Järmark-Bestur frá Fögruhlid

Femgångsmästare
senior Felica Färm Fälting – Feykir från Dirhuvud

Fyrgångsmästare

ungdom Lisa Järmark – Hvinur frá Hamrahóli
senior Camilla A Rolfsdotter – Stjörnudis från Granmyra

Årets tölthäst Stjörnudis från Granmyra riden av Camilla A Rolfsdotter

Årets klubbmästare

Nu är 2015 år KM över och vi gratulerar våra klubbmästare!

Fyrgång
Senior Camilla A Rolfsdotter/Stjörnudis från Granmyra
Ungdom Lisa Järmark/Hvinur frá Hamrahóli

Femgång
Senior Emelie Bergman/Engill från Grönlund

Lättklass
Senior Helena Jonsson/Sigla frá Hrisdal
Ungdom Lisa Järmark/Hrafn frá Vestra-Geldingaholti
Junior Kristina Frankenberg/Gisli frá Hald

Bästa Tölthäst
Stjörnudis från Granmyra

Stort grattis till er alla!

Caroline Pettersson hemsida kan du se och köpa bilder från KM

Klubbmästare 2014

Vi gratulerar våra klubbmästare 2014

Bästa tölthäst: Camilla A Rolfsdotter, Stjörnudís från Granmyra

Fyrgång Senior: Camilla A Rolfsdotter, Stjörnudís från Granmyra

Fyrgång Ungdom: Emilia Petrini, Rodi frá Sidu

Femgång Senior: Angelica Bäckman, Athena frá Holtsmula

Femgång Ungdom: Lisa Skagervik, Ulfur från Rolsta

Lätt klass Junior: Lisa Järmark, Hrafn frá Vestra-Geldingaholti

Lätt klass Ungdom: Lucas Wering, Kolskör från Skáneyland

Lätt klass Senior: Anki Kjörsvik, Mysingur från Gäverstad